Om Mestergruppen Eiendom

Mestergruppen Eiendom fokuserer på utvikling av store og mellomstore boligprosjekter i og omkring de store byene i Norge og besitter en stor tomtereserve for utvikling av boligfelt i fremtiden.

Med prosjekter innenfor rekkehus, flermannsboliger og leilighetsbygg sikrer Mestergruppen Eiendom en bred og spennende portefølje med mange muligheter og et sterkt fokus på gode bomiljøer.

Utvikling av prosjektboligene skjer ved bruk av Mestergruppens interne kompetanse i samarbeid med anerkjente arkitektkontorer. Via våre datterselskap produseres mye av byggematerialet som pre-fabrikkerte modeller. Dette medfører en høy grad av gjentagelse, og gjør boligproduksjonen forutsigbar og trygg for alle involverte parter.

Selskapet holder til på Bryn i Oslo, ved Mestergruppens hovedkontor.

Jostein Haugen
Konserndirektør Eiendom
Tlf: 958 22 285
Jostein.Haugen@mestergruppen.no
Andreas Olsen
Eiendomsutvikler
Tlf: 950 27 070
Andreas.Olsen@mestergruppen.no
Øystein Embretsen
Eiendomsutvikler
Tlf: 996 94 317
Oystein.Embretsen@mestergruppen.no
Asbjørn Styrvold
Regnskapsansvarlig
Asbjorn.Styrvold@mestergruppen.no
Andreas Tangen Grøstad
Juridisk sjef
Andreas.Grostad@mestergruppen.no
Amund Eidet
Økonomidirektør
Tlf: 419 30 228
Amund.Eidet@mestergruppen.no
Mads G. Tveit
Prosjektsjef
Mads.Tveit@mestergruppen.no
Ragnhild Forslund
Strategi- og utviklingssjef
Ragnhild.Forslund@mestergruppen.no
Clive Viken
Prosjektsjef
Clive.Viken@mestergruppen.no
Rudolf Fredriksen
Prosjektsjef
Rudolf.Fredriksen@mestergruppen.no
Line Bjerck Ruud
Salgs- og markedssjef
Tlf: 982 10 553
Line.Ruud@mestergruppen.no
Johan Jørgen Holst
Investeringsdirektør
Tlf: 400 05 036
jjh@mestergruppen.no
Kurt Eirik Restad
Prosjektsjef Eiendom
Tlf: 982 10 773
Kurt.Eirik.Restad@mestergruppen.no
Atle Berger
Senior Business Controller
Tlf: 986 13 804
Atle.Berger@mestergruppen.no

Om Mestergruppen

Mestergruppen er et av Skandinavias største konsern innen byggevarehandel, huskjededrift for boligentreprenører og eiendomsutvikling. Vårt mål er å være førstevalget for boligbyggere og byggevareforhandlere.

Mestergruppen eier de norske byggevarekjedene Byggtorget, Byggeriet, Ski Bygg og XL-BYGG med til sammen rundt 220 byggevareutsalg over hele landet, samt huskjedene Mesterhus, Systemhus, Nordbohus og Blink Hus med mer enn 300 medlemsbedrifter.

Mestergruppen eier videre byggevarekjedene XL-BYGG, Bolist og Järnia i Sverige – med til sammen rundt 280 byggevareutsalg. I tillegg driver konsernet eiendomsutvikling gjennom Mestergruppen Eiendom og tilbyr arkitekt- og rådgivningstjenester gjennom Mestergruppen Arkitekter. Gruppen er en av landets største hytteprodusenter, med kjente merkevarer som Saltdalshytta og Røroshytta i porteføljen – samt en ledende takstol- og precut-produsent gjennom Pretre.

Mestergruppen har Ferd AS som sin største eier, men også medlemmer av de ulike kjedene utgjør en betydelig del av konsernets aksjonærer.